Generálové

Generálové se vyznačují vysokou, statnou a mohutnou postavou, barevným šupinatým brněním,

odlišovali od mnohem hrubších krunýřů, než jaké nosili nižší důstojníci. Dále jsou charakterističtí generálskou čapkou připomínající siluetu ptáka a botami s hranatou zahnutou špičkou.

V jejich obličeji je vepsána rozhodnost a mravnost. Generálové byli nejdůležitějším prvkem celé armády. Generál, který pochopil povahu války, měl osudy lidí a států ve svých rukou. Meč představoval pro generály jediný prostředek osobní ochrany. Nepožadovalo se od nich, aby se aktivně účastnili útoků, ale za pomocí svého velitelského umu měli vojáky řídit. Přísná dobová pravidla chování neumožňovala se vzdát a představa, že by se generál mohl k nebezpečí obrátit zády, byla prostě nemyslitelná. 

Zdůraznit je třeba charakteristickou osobitost všech postav, nejen generálů, kterou jejich stvořitelé vyjádřili pomocí živé a různorodé mimiky a gest. Téměř každá postava má vlastní jedinečný výraz a je tak individuálním uměleckým dílem. Mezi tisíci postav  byste těžko hledali dvě totožné – každá disponuje vlastními rysy, mimikou i gesty. Snad právě proto se tomuto fenomenálnímu vojsku často přezdívá „živí mrtví“.